Jdi na obsah Jdi na menu
 


Desítka pro Domácí slibuje podporu Slavie i Bohemians 1905

 jen doufejme, že bude podporovat radnice i hokej....

 

článek z efotbal.cz - http://www.efotbal.cz/index.php?page=clanek&clanek=84324

 

Rada městské části Praha 10 schválila programové prohlášení, v němž se hovoří i o podpoře sportu, zejména fotbalových klubů Slavia Praha a Bohemians 1905.

Ve volbách do zastupitelstva uspělo i politické hnutí fanoušků Slavie a Bohemians 1905 – Desítka pro domácí. Na sestavení programového prohlášení mělo důležitý vliv.

Z programového prohlášení vyplývá, že městská část chce spravedlivě podporovat oba fotbalové subjekty. Maximální množství peněz, které městská část získá ze vstupného, chce vracet zpět do klubů. A bude se snažit zachovat stadion zvaný Ďolíček, jako stadion pro ligová utkání.

Z programového prohlášení vybíráme následující teze, které se týkají zejména obou zmíněných fotbalových klubů:

„Budeme spravedlivě podporovat fotbalové kluby Bohemians a Slavie podle dohodnutých pravidel s cílem udržení fotbalových tradic na Praze 10. Budeme spravedlivě podporovat také další sportovní kluby.

Budeme usilovat, aby maximální možné množství finančních prostředků získaných z činnosti sportovních klubů (poplatky ze vstupného) bylo vloženo zpět do podpory sportu.

Naší snahou bude záchrana Ďolíčku jako fotbalového stadionu pro ligová utkání, získání pozemků v Ďolíčku do majetku městské části na základě reálného cenového odhadu v místě a čase. V případě získání pozemků v Ďolíčku do majetku městské části, zadáme vypracování architektonické soutěže a následně studie jeho dalšího využití.

Budeme usilovat o širší zapojení dětí, mládeže a široké veřejnosti do sportovních projektů.

Budeme podporovat vytvoření systému adresných dotací a grantů sportovním klubům na sportovní činnost dětí a mládeže.

Výrazným způsobem se zaměříme na podporu rozvoje sportovních a mimoškolních aktivit mládeže, zejména budováním nových hřišť, multifunkčních sportovišť a jejich údržbu. Budeme budovat dětská hřiště pro všechny věkové skupiny dětí.“

26. ledna 2011 - Tomáš Strnad 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář